2001 m. buvo įvertinti pirmųjų akcijų ,,Mieste – be savo automobilio“ rezultatai ir pasirašyta visų šalių, dalyvaujančių šioje akcijoje, aplinkos ministrų deklaracija. Tarp šių šalių yra ir Lietuva. Nuo tada rugsėjo 22-oji paskelbta Tarptautine diena be automobilio.

Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai, patiems prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. Nurodomos trys pagrindinės darniosios transporto priemonės – viešasis transportas, važinėjimas dviračiu ir vaikščiojimas. Šie keliavimo būdai gerina gyvenimo kokybę miestuose, mažina oro taršą ir triukšmą.

Marijampolėje rugsėjo 21-ąją minima „Diena be automobilio“, todėl šią dieną miesto maršrutiniai autobusai keleivius veš nemokamai! Kviečiame pasinaudoti proga palikti savo automobilį kieme ar garaže, o į darbą, mokyklą ar pasižvalgyti po neatpažįstamai pasikeitusį miestą važiuoti draugišku aplinkai, ekologišku Marijampolės autobusų parko autobusu.

Tai puiki proga bent vienai dienai pakeisti savo kasdienius transporto įpročius ir padovanoti sau, savo vaikams ir visuomenei švaresnio oro gurkšnį. Prisidėkite prie švarios aplinkos išsaugojimo ir gyvenimo mieste kokybės gerinimo, prie taršos mažinimo mūsų  mieste, o tuo pačiu ir visame pasaulyje.