Europos judrioji savaitė – tai visuomenės informavimo akcija, kurios metu siekiama paskatinti gyventojus naudotis visuomeniniu transportu, važiuoti dviračiais ir vaikščioti, taip pat paremti šias transporto rūšis ir investuoti į naują būtiną infrastruktūrą. Pagrindinis Europos judriosios savaitės tikslas – didinti visuomenės informuotumą apie poreikį kovoti su tarša, atsirandančia dėl intensyvėjančio motorinių transporto priemonių eismo miestuose. Tai ne tik kovos su oro tarša ar triukšmu, bet ir gyvenimo mieste kokybės gerinimo klausimas. Ši kampanija – tai puiki galimybė  pristatyti aplinką tausojančias transporto alternatyvas, paaiškinti iššūkius, su kuriais susiduriama siekiant pakeisti gyventojų elgseną ir siekiant pažangos įgyvendinant aplinkai palankaus transporto strategiją.

Europos judriosios savaitės renginiai organizuojami nuo 2002 m. siekiant ieškoti ilgalaikių judėjimo ir transporto mieste problemų sprendimo, taip pat gerinti Europos gyventojų sveikatą ir gyvenimo kokybę. Kampanija priverčia žmones susimąstyti, kam skirtos mūsų miestų gatvės, ir diskutuoti apie konkrečius sprendimus kovojant su tokiais iššūkiais miestuose kaip oro tarša. Vietos valdžios institucijos skatinamos vykdyti visuomenės informavimo konkrečia tema veiklą, taip pat pradėti vykdyti ilgalaikes priemones, kurios pagerintų aplinkai palankaus transporto situaciją mieste. Ši savaitė taip pat yra gera galimybė susiburti vietos suinteresuotosioms šalims ir aptarti įvairius keliavimo bei oro kokybės aspektus, ieškoti naujoviškų sprendimų, padedančių mažinti automobilių naudojimą ir, tuo pačiu, oro taršą, bei išbandyti naujas technologijas ar  priemones.

Europos judriosios savaitės kulminacija – rugsėjo 22-oji diena – ,,Diena be automobilio!”. Šią dieną gyventojai kviečiami visiškai nesinaudoti savo automobiliu ir  keliauti kitomis transporto priemonėmis:  rinktis viešąjį transportą, eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu.

iveco006

Kviečiame aktyviai palaikyti Europos judriosios savaitės iniciatyvą, prisijungti prie akcijos „Mieste – be savo automobilio!“ keliauti autobusais ir taip prisidėti prie triukšmo, oro taršos, energijos suvartojimo ir eismo spūsčių mažinimo ir švarios gamtos išsaugojimo.